Ráno na Osnici

Príroda

Ráno na Osnici

17. 11. 2017 10:00

 Predstavte si tmu tmúcu a nad hlavou more hviezd: v takejto atmosfére začneme prechádzku v Malej Fatre. Sylvia Hoffmannová sa do prírody vybrala doslova uprostred noci – spolu so starostkou Párnice Miladou Antalovou a s vedúcim strážnej služby Národného parku Malá Fatra Michalom Babničom. Nevyrazili na obyčajnú túru, ale na kontrolu:

Osnica I
Stiahnuť audio súbor

V Rádiu Regina sme na kontrolnej prechádzke, pretože podľa návštevného poriadku Národného parku Malá Fatra v noci sa nemožno prechádzať po turistických chodníkoch. Cestou na Osnicu spolu s vedúcom strážnej služby Národného parku Michalom Babničom a starostkou Párnice Miladou Antalovou si Sylvia Hoffmannová overila, že turisti to rešpektujú; nestretli nikoho. Možno aj preto, že počasie nebolo ideálne: vietor tlačil pocitovú teplotu poriadne dolu. Skrehnutá trojica zastala pod vrcholom Osnice, kde fúkalo slabšie. Sylvia to využila a spýtala sa párnickej richtárky, kde by zobrala hosťa na výlet v okolí svojej obce:

Osnica II
Stiahnuť audio súbor

Na Osnicu v Malej Fatra sa dostanete po modrej značke z Párnice približne za 3,5 hodiny. Len o trochu dlhšie vám to bude trvať po modrej z Terchovej–Bieleho potoka.

Živé vysielanie
??:??