Tour de France 2020
Tour de France 2020

Ochotnícke divadlo v Poltári

Ochotnícke divadlo v Poltári

Galéria

 Rok 2020 patrí stému výročiu založenia Slovenského národného divadla a 190-temu výročiu uvedenia prvého ochotníckeho predstavenia na našom území. V Regine preto zaostríme aj na divadelnú scénu v meste Poltár. Ako Marcelovi Pálešovi povedala dlhoročná domáca ochotníčka Edita Klembasová, divadelná história v Poltári siaha na začiatok 20-teho storočia.

Ochotnici Poltar I

Ako to býva aj v iných oblastiach, aj pri ochotníckom divadle sú dôležité osobnosti, ktoré sa chopia vedenia. Dve dôležité postavy poltárskeho divadla pripomína aj primátorka mesta Martina Brisudová, ktorá si ochotníčinu tiež vyskúšala.

Ochotnici Poltar II

Niečo iné je pozerať sa na ochotnícke divadlo a niečo iné hrať ho. Naštudovať si text, upraviť ho, naučiť sa ho naspamäť, zohrať sa s ostatnými a ponúknuť divákom tak, aby odchádzali s úsmevom a nabudúce sa vrátili. Poltárskym ochotníkom sa to darí.

Ochotnici Poltar III

Doposiaľ ste počuli hovoriť skôr staršiu generáciu poltárskych ochotníkov, teraz však dáme slovo mladším. Na cestu k poltárskym ochotníkom pýtal Hanky Turoňovej a Patrika Lašáka.

Ochotnici Poltar IV

Marcel Páleš sa dlhoročnej divadelníčky Edity Klembasovej pýtal aj na aktuálne okrúhle výročie domáceho divadelného súboru, ktorý funguje od roku 1980 a s malou úpravou v roku 1989.

Ochotnici Poltar V