Na Liptove sa cez víkend konal 4. ročník Barlatónu

U nás doma

Na Liptove sa cez víkend konal 4. ročník Barlatónu

08. 06. 2018 15:00

 V sobotu sa na Hornom Liptove konal už štvrtý ročník Barlatónu. Do benefičného symbolického prechodu na trase Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok sa zapojilo 350 ľudí, ktorí túto trasu zdolali pešo, na bicykloch aj na invalidných vozíkoch. Autorom myšlienky je známy hrádocký rezbár Dalibor Novotný – po ťažkej chorobe už niekoľko rokov odkázaný na vozík a barly. Prvý Barlatón sa tam konal pred ôsmimi rokmi a na trať sa vtedy Dalibor vybral so svojím priateľom – tiež hendikepovaným básnikom Ivanom Šobáňom. Pred vlaňajším tretím ročníkom ich oboch navštívila Katarína Kovačechová a slovo dala najskôr autorovi myšlienky Dalovi Novotnéhu:

Barlaton I
Stiahnuť audio súbor

V sobotu sa na Hornom Liptove konal už štvrtý ročník Barlatónu. Do benefičného symbolického prechodu na trase Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok sa zapojilo 350 ľudí, ktorí túto 13-kilometrovú trasu zdolali pešo, na bicykloch aj na invalidných vozíkoch. Autorom myšlienky je Hrádočan Dalibor Novotný, ktorý je po ťažkej chorobe už niekoľko rokov odkázaný na vozík a barly. Prvý Barlatón sa tam konal pred ôsmimi rokmi a na trať sa Dalibor vybral so svojím priateľom – tiež hendikepovaným básnikom Ivanom Šobáňom. Pred vlaňajším tretím ročníkom ich oboch navštívila Katarína Kovačechová. Ako jej Dalo Novotný prezradil, už vtedy dostalo podujatie charitatívny charakter.

Barlaton II
Stiahnuť audio súbor

Ako sme už spomínali. V sobotu sa na štart štvrtého ročníka Barlatónu v Liptovskom Mikuláši postavilo už 350 ľudí. Ako zistil redaktor Milan Velecký, boli medzi nimi aj Ivan Šobáň a Dalibor Novotný:

Barlaton III
Stiahnuť audio súbor

Živé vysielanie
??:??