Kalendár máme zvyčajne na rok.
No na tom, ktorý vznikol v rámci projektu v Oravskej knižnici Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne, budeme obracať veľké liste celé dva roky. Zďaleka nejde o jediný výsledok projektu, ktorý sa skončil tento mesiac. Začal sa vlani v apríli a jeho súčasťou bolo množstvo aktivít. Viaceré mali medzinárodný charakter, keďže partnerom bola Mestská verejná knižnica v poľskom meste Limanowa. Ďalším hmatateľným výsledkom je mapa, ktorá poslúži turistom na oboch stranách hranice. Sylvii Hoffmannovej ukázala mapu projektová manažérka Oravskej knižnice Martina Fecskeová:
221402270910-hoff-pol-projekt-kniznica-d-kubin-1-PREDPO Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.
Deti sa v rámci projektu zapojili aj do iných aktivít. Spolu s poľskými rovesníkmi posielali príspevky do výtvarnej súťaže, v rámci ktorej mali ilustrovať vybranú regionálnu povesť. Tento mesiac sa dolnokubínske deti so seniormi rozprávali o knihách, spolu spievali a potom sa spolu priučili základom drotárskej techniky.
Oravská knižnica Antona Habovštiaka získala grant na spoločný projekt s Mestskou knižnicu v poľskej Limanowej z európskych peňazí, z programu cezhraničnej spolupráce. Tento mesiac takmer ročný projekt ukončilo včerajšie stretnutie so spisovateľom Antonom Laučekom z Ružomberka. Viaceré aktivity však mali medzinárodný charakter, veď projekt sa volal „Vzájomné kultúrne inšpirácie – tradične i inovatívne“. Súčasťou projektu bola napríklad medzinárodná fotografická súťaž. Ako hovorí projektová manažérka knižnice Martina Fecskeová, prispieť mohol ktokoľvek, nielen slovenskí či poľskí fotografi:
221402270920-hoff-pol-projekt-kniznica-d-kubin-2- Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.