Verejná rozhlasová nahrávka v Turzovke pri príležitosti jubilea Heleny Záhradníkovej

Verejná rozhlasová nahrávka v Turzovke pri príležitosti jubilea Heleny Záhradníkovej

"...na fšecko je pesnička"

Vynikajúca speváčka kysuckých ľudových piesní Helena Zahradníková jubiluje. Pri tejto vzácnej príležitosti Štúdio RTVS v Banskej Bystrici a mesto Turzovka organizujú verejnú rozhlasovú nahrávku relácie Klenotnica ľudovej hudby s podtitulom podľa výroku jubilujúcej speváčky: „ .... na fšecko je pesnička“.

Na podujatí budú účinkovať vynikajúci speváci a muzikanti, nielen rodáci z Kysúc, ale aj z ďalších oblastí Slovenska, ktorí v priebehu rokov spolupracovali s Helenou Zahradníkovou alebo sa s ňou stretávali aj na podujatiach Slovenského rozhlasu. Verejná nahrávka sa uskutoční v rodnom meste Heleny Zahradníkovejv Turzovke, v tamojšom Kultúrnom dome Rudolfa Jašíka, v sobotu 3. júna 2023 o 17-tej hodine.

carousel_zahradnikova_RRS copy.jpg

V programe okrem Heleny Zahradníkovej a ľudovej hudby Fera Pastiríka, budú účinkovať a jubilantku pozdravia aj vynikajúce speváčky a dlhoročné sólistky Orchestra ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu – Eleonóra Vančíková-Kapasná, Slávka Horváthová-Zápotočná, ale aj spevácke duo Soňa Barčiaková-Jamečná a Jozefína Šugárová, manželia Jaroslav a Eva Stráňavskí, Stanislav Palúch a PACORA Trio, Vladimír Gajdičiar, Helena Fulierová, spevácke skupiny Turzovanka a Bukovinka z Turzovky a inštrumentalista Roman Bienik. Podujatie bude spojené aj s uvedením do života profilového CD albumu Helena Zahradníková „na fšecko je pesnička! zostaveného z nahrávok speváčky z rozhlasového archívu.


Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame