RTVS oznamuje plánovanú rekonštrukciu vysielača FM Banská Bystrica Suchá Hora

RTVS oznamuje plánovanú rekonštrukciu vysielača FM Banská Bystrica Suchá Hora

RTVS oznamuje, že od 29. apríla 2024 od 8.00 h sa začnú plánované rekonštrukčné práce na rozhlasovom vysielači Suchá Hora, ktorých cieľom je zabezpečiť do ďalších rokov rovnako kvalitný príjem poslucháčom Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred.

FM vysielač Banská Bystrica Suchá Hora sa nachádza v lokalite Skalka pri Kremnici vo výške 1230 metrov nad morom s konštrukčnou výškou stožiara 300 metrov a je jedným z najvýznamnejších rozhlasových bodov na Slovensku. Z lokality Banská Bystrica Suchá Hora vysielajú verejnoprávne rozhlasové stanice RTVS Rádio Slovensko na frekvencii 90,1 MHz a Rádio Regina Stred 101,5 MHz s vyžiareným výkonom 100 kW.

Plánované rekonštrukčné práce sa budú realizovať od 29. apríla 2024 s denným rozsahom prác od 08.00 h do 18.00 h, s výnimkou nedieľ. Zmluvný partner RTVS a prevádzkovateľ rozhlasových vysielačov spoločnosť Towercom, a.s bude pravidelne vyhodnocovať a v prípade potreby aj aktualizovať harmonogram prác v závislosti od poveternostných podmienok.

"Plánované rekonštrukčné práce na vysielači Suchá Hora sú nevyhnutné pre zabezpečenie kvalitného a spoľahlivého vysielania Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred do budúcnosti. S maximálnym ohľadom na bezpečnosť a kvalitu služieb sa budeme usilovať minimalizovať vplyv týchto prác na našich poslucháčov prostredníctvom zabezpečenia niekoľkých náhradných možností príjmu signálu počas obdobia rekonštrukcie,“ dodáva riaditeľ Slovenského rozhlasu Ľuboš Černák.

Pre poslucháčov Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred je počas prác na vysielači zabezpečené vysielanie z rovnakej lokality pri zníženom vyžiarenom výkone. V prípade, že sa poslucháč rozhlasových programových služieb Rádia Slovensko a Rádia Regina Stred nebude nachádzať v dosahu pokrytia, odporúčame preladenie na niektorú z našich ďalších prevádzkovaných frekvencií.

Radio Regina-S logo 1R.png

V prípade, že sa nachádzate v okrajovej časti pokrytia Rádia Regina Stred, ktoré je zobrazené modrou farbou na obrázku nižšie:

Rádio Regina kóta Suchá Hora s rušením.PNG


Je pravdepodobné, že si budete musieť preladiť na niektorú z našich ďalších frekvencií:

• Lučenec 88,2 MHz • Modrý Kameň 88,5 MHz • Rimavská Sobota 95,0 MHz • Poprad 96,9 MHz • Žilina 100,1 MHz.

Radio Slovensko logo 1R.png

V prípade, že sa nachádzate v okrajovej časti pokrytia Rádia Slovensko, ktoré je zobrazené modrou farbou na obrázku nižšie:

Rádio Slovensko kóta Suchá Hora s rušením.PNG

Je pravdepodobné, že si dočasne budete musieť preladiť na niektorú z našich ďalších frekvencií :

• Banská Štiavnica 99,0 MHz • Modrý Kameň 90,9 MHz • Lučenec 103,6 MHz • Nitra 91,2 MHz • Poprad 92,2 MHz • Žilina 103,5 MHz.

Pred termínom začatia prác bude na podporu príjmových podmienok pre našich poslucháčov v regióne stredného Slovenska spustený nový T-DAB+ vysielač v Banskej Bystrici na Suchej Hore s výkonom 5kW.

Viac o možnosti príjmu digitálneho rozhlasového vysielania RTVS nájdete na www.cisteradio.sk.

 

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame