Na Tri koruny v Pieninách

Na Tri koruny v Pieninách

Na Tri koruny v Pieninách

Ak sa človek vyberie prvýkrát do Pienin, tak asi prvým cieľom budú Tri koruny. Kopec je na poľskej strane, hneď za Dunajcom, cez ktorý vedie lávka z Červeného Kláštora. S riaditeľom Správy Pieninského národného parku Vladimírom Kĺčom sme si na nahrávku vybrali deň ešte pred turistickou sezónou a navyše so zamračenou oblohou. V taký deň nechodí na trasu veľa nadšencov, ale aj tak bol môj sprievodca prekvapený, ako málo ľudí sme stretli na miestach, kde sa zvyčajne čaká v rade. Hneď za Dunajcom je poľská obec Nižné Šromovce, kde začíname kráčať po žltej značke. Čoskoro nás dovedie do dolinky so skalnými stenami po oboch stranách chodníka a s potokom.

Na Tri koruny v Pieninach Máte problém s prehrávaním? Nahláste nám chybu v prehrávači.

Z Červeného Kláštora od lávky cez Dunajec to na Tri koruny trvá dve hodiny.

autorka: Sylvia Hoffmanová


foto: Sylvia Hoffmannová

Snímky 1-3 – Chodník od poľskej obce Nižné Šromovce (Sromowce Niźne) po žltej značke do sedla Szopka. Nižné Šromovce od Červeného Kláštora oddeľuje len Dunajec.

Snímka 4 – V sedle Szopka.

Snímky 5-6 – Stretávame prvých troch turistov. Lavičky slúžia nielen na oddych, ale aj na čakanie v rade. V turistickej sezóne zvyčajne musíte stáť v zástupe, kým sa dostanete na vrchol Troch korún.

Snímky 7-8 – Záverečný úsek chodníka na vrchol Troch korún je jednosmerný.

Snímka 9 – Vrchol Troch korún.

Snímky 10-13 – Výhľady z Troch korún.

Snímka 14 – Pohľad z Troch korún na Červený Kláštor (od Dunajca vľavo) a na poľskú obec Nižné Šromovce.

Snímka 15 – S Vladimírom Kĺčom na vrchole Troch korún.

Snímky 16-17 – Zostup z Troch korún.

Snímka 18 – Z obce Nižné Šromovce (Sromowce Niźne) trvá trasa na Tri koruny a späť (rovnakým chodníkom) bezmála 3,5 hodiny. Nám to trvalo viac, keďže sme nahrávali, pozorovali vtáky a fotografovali.

Galéria

Snímka 1.jpg Snímka 2.jpg Snímka 3.jpg Snímka 4.jpg Snímka 5.jpg Snímka 6.jpg Snímka 7.jpg Snímka 8.jpg Snímka 9.jpg Snímka 10.jpg Snímka 11.jpg Snímka 12.jpg Snímka 13.jpg Snímka 14.jpg Snímka 15.jpg Snímka 16.jpg Snímka 17.jpg Snímka 18.jpg

Živé vysielanie ??:??

Práve vysielame